Celostátní loutkářská přehlídka Rakovník Letnice 2018

01.05.2018

Ohlédnutí za loutkářskou přehlídkou Rakovník Letnice 2018

Ve dnech 27. až 29. dubna 2018  proběhla v Rakovníku nesoutěžní přehlídka loutkových představení Rakovník Letnice 2018. Přehlídky se zúčastnilo 6 souborů, včetně domácího. Diváci mohli vidět představení  Budulínek, které sehrál domácí soubor, pohádku  Jak rozčertit čerta, hrál  SPOLEK LOUTKÁŘŮ V LOUNECH, pohádku  Jak Kašpárek vyléčil Lucifera, hrálo  LD SRDÍČKO VYSOKÉ MÝTO,  O chytré princezně, hrál  LD SOKOL PŘEROV,   Kocour v botách, hrál  LD BUBENÍČEK PRAHA a příběh Kašpar u čarodějnice a neb…, hrálo  DIVADLO V BOUDĚ PLZEŇ.

Soubory předvedly kvalitní představení, s použitím dvou  typů loutek, převahu měly marionety (shora voděné loutky) různých typů, menší část loutek byli maňásci. Jednalo se o klasické loutkové divadlo, u některých her doplněné o činohru. Hlavní slovo však měly vždy loutky a lze konstatovat, že loutky krásné, srozumitelné i nejmenším divákům.

Velice nás potěšila vysoká návštěvnost, naše diváky neodlákalo ani skvělé počasí, které v době přehlídky panovalo. Nálada byla v hledišti i za jevištěm výborná, domácí spolek udělal vše pro to, aby se u nás hosté cítili lépe než doma. 

Přehlídka byla pořádána za finanční podpory  Města Rakovník. Velmi nás potěšila návštěva pana starosty s partnerkou.

O přehlídce připravujeme rozsáhlejší materiál, který umístíme i na naše stránky.