Zahájení sezóny 2018 - 2019

18.09.2018

Vážení diváci a příznivci našeho divadla,

věříme, že jste prožili letošní horké léto bez újmy a stejně jako my se těšíte na novou divadelní sezónu. Tu jsme zahájili již 3. září, pohádkou pro prvňáčky na 1. ZŠ v Rakovníku.

Asi se ptáte, proč zatím nehrajeme na naší scéně. Je to tím, že stále probíhá řada akcí spojených s oslavami 100. výročí založení naší republiky a dále akce na hradech a zámcích, které nám, spolu se stále ještě pěkným počasím, odlákávají diváky z Rakovníka.

Rozhodně ale nezahálíme. Připravujeme obnovenou premiéru pohádky Jede, jede mašinka, chystáme Tři oříšky pro Popelku, se kterými pojedeme i na divadelní festival do Libice nad Cidlinou, máme již vybrané představení pro Mikulášskou nadílku. Máte pocit, že je na to ještě čas? Ze zkušenosti víme, že ne. Ač to neradi slyšíme, Vánoce se blíží a my musíme být připraveni. Nejvíce práce však máme s nácvikem a přípravou pohádky Kocour v botách. Její premiéra bude 24. 11. 2018.

Dovolte mi malé ohlédnutí  za právě ukončenou sezónou. Zahráli jsme 51 představení, pro 5 474 diváky. Během prázdnin jsme si zahráli pohádku O třech čunících i v Praze na festivalu Prag Prague a na Jiráskově Hronově. Již druhým rokem jsme zajišťovali vodění loutky – maskota Skotských her, které se již po osmnácté  konaly v areálu hradu Sychrov.

Vážení diváci, sledujte, prosím, naši vývěsku, plakáty v kulturním centru, naše webové stránky www.loutkarirakovnik.cz a facebook: Loutkáři Rakovník, kde Vás včas na naše první představení upozorníme.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Tomáš Kapsa, principál