Vánoce 2018

03.12.2018

Naši milí diváci a příznivci, Mikulášskou nadílkou končíme představení v našem divadle v roce 2018.  Většina z Vás využije možnosti navštívit některé z mnohých adventních akcí, což se na návštěvnosti v našem divadle citelně projevuje.  Sejdeme se s Vámi v polovině ledna 2019, až si odpočinete od pohádkové smršti v televizi.

My však nebudeme zahálet. Déle budeme pracovat na vylepšení pohádky Kocour v botách, se kterou se chceme zúčastnit divadelních soutěží a budeme pro Vás připravovat druhou polovinu sezony.

Přejeme Vám všem krásné Vánoce, pohodu, klid, rozjímání, maminkám přejeme, aby konečně pochopily, že není nutné trumfnout kamarádku či, nedej Bože tchyni,  co do počtu druhů cukroví, ale že je zapotřebí vytvořit láskyplný domov pro všechny, a k tomu nemusí být umytá okna a naleštěný byt, ani přeskládané skříně a knihovna a ve finále zhroucená matka pod stromečkem, ale objetí, milé slovo a především pocit sounáležitosti rodiny. Hromady jídla ani hraček nedají dětem to, co společné tvoření, pečení, chystání čehokoliv, co s Vánocemi souvisí. A že z rukou dětí vyjde třeba cukroví hrbaté a pomačkané? Co na tom. Bude chutnat báječně, protože při jeho pečení byla přítomná láska, trpělivost a vše to, po čem všichni toužíme a pro věčné pachtění na to nemáme čas. Dopřejme si tedy alespoň jednou v roce ten luxus být v klidu a užívat se navzájem. Samozřejmě k tomu rovnou měrou musí přispět všichni, nejen maminky. Ale přeci jen na nich to závisí nejvíce. Ono opravdu nezáleží na tom, co řeknou sousedky či švagrové, ale na tom, jaký domov a jaké Vánoce si uděláme my, zda pohodové, plné radosti, nebo pokažené nervozitou a únavou.

Tak tedy krásné Vánoce Vám všem a v roce 2019 pevné zdraví, hodně štěstí, klid a pohodu a na shledanou u nás, v divadle Před Branou Rakovník.

 

                                                                                                                                                                                            Tomáš Kapsa, principál